Share
Kadiroğlu: “Hobi olarak başladım ekmek kapım oldu”

Kadiroğlu: “Hobi olarak başladım ekmek kapım oldu”

Kadiroğlu: “Hobi olarak başladım ekmek kapım oldu”
User Rating: 0 (0 votes)

Lefkoşa Küçükkaymaklı bölgesinde yaklaşık bir yıl önce hizmete açılan “Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi” İşletmecisi Pembe Kadiroğlu, işyerinin kuruluş aşamasından bugüne geçen süreci anlattı.

Haber – Duygu ALAN

Lefkoşa Küçük Kaymaklı bölgesinde yaklaşık bir yıl önce Pembe Kadiroğlu ile Sevgi Çiçekli’nin ortaklığında hizmete açılan “Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi” kısa sürede tanınarak halkın uğrak adreslerinden biri oldu.

atölye1

Halkın yoğun ilgi gösterdiği atölyede, ahşap boyamadan, takı tasarımlarına, kokulu taş ve kokulu sabunlardan yapılan özel tasarımlardan, heykellere kadar biri birinden güzel onlarca çeşit hediyelik eşyaların satışı yapılıyor.

Kokulu sabun ve kokulu taşlardan yapılan hediyelik eşyalar, müşterinin talebi üzerine tasarlanıyor, hediyelik eşyaların yapımında yine müşterinin talebine göre esanslar kullanılıyor.

Tasarımlar, Pembe Kadiroğlu ile Sevgi Çiçekli tarafından yapılırken oldukça titiz ve hızlı çalışan tasarımcılar, müşteriye istediği tasarımı 3-4 gün içerisinde teslim ediyor.

Düğün organizasyonları için de tasarımlar yapılıyor

Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi’nde sipariş üzerine söz, nişan, bekarlığa veda, kına, düğün, baby shower, doğum, doğum günü, sünnet gibi organizasyonlar için kokulu taş, kokulu sabun, lavanta keseleri, magnetler ve kişiye hediyelik ürün tasarımları yapıyor

Malzeme sıkıntısının olmaması halinde 100 kişilik nikah şekeri siparişi müşteriye 3-4 gün içerisinde teslim ediliyor.

atölye2

Kadiroğlu: Hobi olarak başladım ekmek kapım oldu

Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi’nin kurucularından Pembe Kadiroğlu, atölyenin kuruluş aşamasından bugüne geçen süreci anlattı, faaliyetleri ve hizmeti hakkında bilgi verdi.

Pembe Kadiroğlu, şunları söyledi: “Öğrenciydim ve cep harçlığımı çıkarmak için okul saatleri dışında bir firmada çalışıyordum. Orada çalışırken ahşap boyama eğitimleri aldım, işin tekniklerini öğrendim. Ahşap boyama sanatını önceleri sadece hobi olarak icra ettim. Daha sonra bu sanatı ticarete döktüm ve boyadığım ahşapları pazar yerlerinde satışa sundum. Kazancım benim ihtiyaçlarımı karşılamaya yetmeyince de bir iki hafta sonra bu işi bıraktım, harçlığımı başka yerlerde çalışarak kazanmaya devam ettim. Sonra kokulu taş modası çıktı. Ortağım Sevgi Çiçekli’nin ve benim ilgimizi çekti. O dönem ikimiz de işsizdik, ‘neden biz de yapmayalım’ dedik, denemelere başladık.

atölye3

Birçok kokulu taş tasarımı yaptık.  Bir arkadaşımız tasarımlarımızı çok beğendiğini belirterek bize bu işi ticarete dökmemiz konusunda fikir verdi. Birikimlerimizi değerlendirdik ve Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi’ni kurarak aslında esnaflığa da ciddi bir adım attık.”

“Malzemede sıkıntı olmazsa her türlü modeli tasarlayabiliriz”

Pembe Kadiroğlu, tek sıkıntılarının malzemeyi temin etme noktasında yaşadıklarını belirterek, malzeme sıkıntısının yaşanmaması halinde her türlü modeli tasarlama becerisine ve yeteneğine sahip olduklarını söyledi.

Kadiroğlu, Sihirli Renkler Hediyelik Eşya ve Tasarım Atölyesi’nin doğuşunu ve yaşanan süreci anlatmaya devam etti: “Tasarımlarımız,  beğenildi, iş yerimiz kısa sürede birçok kişi tarafından tanındı. Sonra önceleri az az birkaç ay sonra daha fazla, daha fazla derken ciddi ciddi siparişler almaya başladık.  Bebek şekeri, nikah şekeri, doğum günü tasarımları da yapmaya başladık. Takı tasarımına girdik.”

atölye4

151 Kez Okundu